Binali Yıldırım:

Binali Yıldırım, A Haber’de Canan Barlas ile Gündem programında 14 Mayıs seçimleriyle ilgili olarak Cumhur ve Millet İttifakları arasında süregiden İHA- SİHA polemiklerine de değinerek şunları söyledi: “HDP Meclis’tedir. Kapatma davası da vardır. HDP ilk olarak ‘biz aday çıkaracağız’ dediler. Kılıçdaroğlu adaylığını açıklayınca bu karardan vazgeçtiler. Terör örgütlerinin önemli isimleri bu konuda açıklama yaptılar. ’14 Mayıs bir milattır. Kapılar açılacak, Apo çıkacak, SİHA İHA’lar bize nefes aldırmıyor, bunlar üzerimizden çekilecek.’ diyorlar. Ama Millet İttifakı’nda yer alan isimler bu duruma ses çıkaramıyor. Milletimiz basiretlidir. Halk hak ettiğine hak ettiğini sandıkta veriyor.”

“BATI VE ABD 14 MAYIS SEÇİMLERİNİ ÇOK ÖNEMSİYOR”

Binali Yıldırım, AK Parti’nin 14 seçimi geride bıraktığını vurgularken, ilk defa 14 Mayıs seçimlerinde Batı ve ABD’nin Türkiye’deki seçimlere önem verdiğini, bunun arkasında Türkiye’yi sevmelerinin değil bölücü örgütleri ve PKK’yı meşrulaştırmak amacının olduğunu söyledi.

“CHP ATATÜRK ÇİZGİSİNDEN ÇIKTIĞI İÇİN ECEVİT DSP’Yİ KURDU”

CHP’nin Atatürk çizgisinden çıktığını söyleyen Yıldırım, DSP ile ilgili olarak dikkat çekici açıklamlarda bulundu.Yıldırım, “CHP, Atatürk çizgisinden çıktığı için Bülent Ecevit, DSP’yi kurdu. Vesayet unsurları hep devreye girdi. Ekim 2007’de referandum yaptık. Ve dedik ki her seçim sonrası bunlar yaşanmasın.” dedi.

“FETÖ’NÜN ÖNÜ AÇILINCA GEZİ VE 17-25 ARALIK OLDU”

FETÖ’cülerin önünün açılmasından sonra Gezi Olayları’nın ve 17-25 Aralık’ın meydana geldiğini vurgulayan Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti: “Biz yerli vesayet ortaklarını devre dışı bırakınca FETÖ’cülerin önü açıldı. Ardından 17-25 Aralık, Gezi olayları vesaire geldi. Bizim şeytan taşlamaktan arda kalan bölümde hizmet yapma fırsatımız kaldı. Ve diyorlar ki; ‘Kardeşim Orta Doğu, Balkanlar, Kafkaslar diğer bölgelerdeki konularla ilgilenmeyin’ diyorlar. ‘Biz sömürüyoruz’ diyorlar! ‘Niye ses çıkarıyorsunuz’ diyorlar.”

“YEDİLİ KOALİSYONA MENFAAT İTTİFAKI DİYORUM”

Binali Yıldırım, altılı masayı ‘yedili koalisyon’ olarak nitelendirerek Millet İttifakı’nı şu sözlerle eleştirdi: “Yedili koalisyona ben ‘Menfaat ittifakı’ diyorum. Bunlar daha şimdiden vatandaşın oyunu cebine koymuş. Cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakan vesaire seçiyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir