Dalgalı Hafta Sonunda Bu Bitcoin Fiyat Seviyelerini İzleyin!

Bazı hızlı düşüşler Bitcoin (BTC)’nin tanıdık bir işlem aralığından çıkmasını sağlayamadı. Bir trader bu durumu “belirsizlik” olarak nitelendiriyor.

Dalgalanmalara rağmen Bitcoin “belirsizlikte”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC, gün içinde birkaç saat içinde 1.000 dolar veya %3’ün üzerinde değer kaybetti. Lider kripto para birimi, haftasonu ticaretine özgü daha canlı koşullar görüyor. Bununla birlikte, haftalardır devam eden daha geniş bir koridordan çıkamadı. BTC, 30.000 dolarlık direnci aşacak ya da 25.000 dolara yakın kilit trend çizgilerine doğru düşecek bir mühimmat eksikliğinin ortasında, piyasa katılımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Popüler trader Crypto Tony, takipçilerine, şunları söylüyor:

BTC şu anda gerçekten belirsizlik içinde ve ne yapacağını bilmiyor… Bir pozisyondan geri çekildim. Sadece bu aralığın bir tarafının yeniden girmek için kırılmasını bekliyorum.

Analistin, eklediği bir BTC grafiği, düşüş eğilimi durumunda potansiyel hedefleri gösteriyor.

BTC açıklamalı grafik / Kaynak Kripto Tony/Twitter

Bu arada günün erken saatlerinde yayınlanan ek analizler, yükseliş momentumunun geri dönmesi halinde 32.000 doların devreye gireceğine dair mevcut tahminleri tekrarladı. Bu bağlamda analist, şu paylaşımı yaptı:

Tüm dikkatler meme-coin’ler üzerindeyken, kelimenin tam anlamıyla durgun bir Bitcoin görmemize şaşırmadım. Eğlence her zaman olduğu gibi er ya da geç devam edecek. Ancak şimdilik ileriyi planlıyoruz. Yüksek 32,000 dolara doğru bir hareket mükemmel olur.

Ayrı bir haberde, diğer trader CryptoBullet günün kayıplarını “özel bir şey değil” olarak tanımlıyor. Yorumun bir kısmı, BTC’yi daralan bir takozda sunan ve çıkış yörüngesine ilişkin bir kararın verilmesi gereken bir grafikle “kırılmadan önce son düşüş” olduğunu savunuyor.

BTC fiyat boğalarının 30.000 doları aşması gerekiyor

Her zaman olduğu gibi, daha uzun zaman dilimleri daha iyimser görüşlere neden oluyor. Haftalık grafiği analiz eden analist Gert van Lagen, 200 haftalık basit hareketli ortalamayı (SMA) bir sonraki aşılması gereken direnç çizgisi olarak işaretliyor. Ayrıca, Bitcoin’in muhtemelen eşit derecede yükseliş gösteren ters baş ve omuz grafik formasyonunu tamamlayacağını belirtiyor.

BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Gert van Lagen/Twitter

Bu arada trader CryptoAce, boğaların mücadele etmesi gereken büyük haftalık direnç bölgesinin altını çiziyor. Buradan hareketle trader, şu açıklamayı yapıyor:

Haftalık direnç bloğu 29.7k – 31.5k dolar. Aşağıda kalın ve 24 bin dolar fiyatın birkaç hafta içinde işlem göreceği yer IMO. Geçen hafta 29,7 bin dolardan short’ladım ve 28 bin dolardan kapattım. Şimdi 29,5 bin doların üzerinde 31,5 bin dolara kadar 24 bin dolarlık short pozisyon arıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir