Ticaret Efsanesinden Güncel Altcoin Tahminleri!

Bazı büyük kriptoların son yedi günde kaydettiği çift haneli fiyat düşüşlerine rağmen, makro ekonomist, trader ve deneyimli kripto para analisti Henrik Zeberg’in altcoin tahminleri yükseliş yönünde.

Ticaret efsanesinin altcoin tahminleri

Henrik Zeberg’in Twitter’daki 108.500 takipçisiyle paylaştığı bir açıklamaya göre, ayılar “umutsuzlukları” konusunda fazla hevesli olmamalı. Şu anda menüde büyük bir piyasa çöküşü yok. Bunun yerine, kendimizi bir “altcoin sezonu” için hazırlamamız gerekiyor.

Zeberg, “Momentum analizi “nin yaklaşan “altcoin sezonu” için en iyi gösterge olduğunu düşünüyor. Bu nedenle, orta vadede şiddetlenmesini beklediği ciddi piyasa durgunluğundan önce, gerçek bir altcoin sezonu gelebilir.

Son yedi günde, piyasa değerine göre en büyük 10 alternatif kripto para biriminden 8’i çift haneli kayıplara tanık oldu. Binance Coin (BNB), değeri yalnızca %1,5 oranında düştüğü için en güçlü performans gösteren kripto para birimi oldu. Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) en çok zarar görenler oldu: sırasıyla %14,1 ve %13,8 kaybettiler.

Zeberg, ‘altseason’ konusuda yalnız değil!

Geçmişteki en büyük altcoin sezonlarından bazılarının öncesinde meme coin’ler ralli yapmıştı. Geçtiğimiz haftalarda, Pepe (PEPE) ve ArbDoge AI (AIDOGE) dahil olmak üzere bazı gölgeli meme kriptoları muazzam kazançlar elde etti. Bu kriptoların bazılarında çok fazla kırmızı bayrak var: Arzları balinalar tarafından kontrol ediliyor ve sözleşme sahipleri gönüllü olarak kara listeye alınabiliyor.

Bu arada Zeberg bir “altcoin sezonu” öngören tek konuşmacı değil. BitMEX’in kurucu ortağı olan deneyimli kripto girişimcisi ve yatırımcı Arthur Hayes’in altcoin tahminleri de bir ‘altseason’a işaret ediyor.

Aynı zamanda, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), uzun vadede bazı büyük altcoinlerden daha iyi performans gösteriyor. Nisan ortasında, hakimiyeti neredeyse %50’ye ulaştı ki bu 2021’in 2. çeyreğinden bu yana en yüksek seviye.

Altcoin tahminleri: Altseason geliyor mu?

Kripto para dünyasında yatırımcılar her zaman bir sonraki büyük trendin peşindedir. Son zamanlarda herkesin aklındaki soru, ufukta “altseason” olup olmadığı. Altseason, alternatif kripto para birimlerinin ya da “altcoin “lerin Bitcoin ve Ethereum gibi daha büyük ve daha yerleşik kripto para birimlerinden daha iyi performans göstererek önemli fiyat artışları yaşadığı bir dönemi ifade eder.

Önde gelen kripto para veri ve analiz sağlayıcılarından CryptoQuant’a göre, altseason’un yaklaşıyor olma ihtimali var. Şirket, Mart ayı boyunca orta ve büyük ölçekli altcoinlerin spot rezervinde önemli bir düşüş yaşandığına işaret ediyor. Spot rezervdeki bu düşüş, altcoinlerle ilgilenen fonların envanter biriktiriyor olabileceğini gösteriyor.

Kaynak: CryptoQuant

Aynı dönemdeki spot rezerv çıkışı geçmişe kıyasla daha düşük değil. Bu önemli, çünkü tarihsel olarak, altcoinlerde büyük çaplı bir spot çıkış yaşandığında, bu durum yaklaşan bir fiyat artışının öncü göstergesi oldu. Ayrıca, altcoinlerin spot rezervi azaldığında, fiyat artışı daha belirgin hale gelir.

Kaynak: CryptoQuant

Elbette, kripto para dünyasında her zaman bir belirsizlik düzeyi var. Altseason’ın ne zaman gerçekleşeceğini ya da gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini tam bir doğrulukla tahmin etmek mümkün değil. Bununla birlikte, CryptoQuant tarafından sağlanan veriler umut verici ve birçok yatırımcının dikkatini çekiyor.

Bu mükemmel bir fırsat olabilir, ancak…

Altcoinler kripto para meraklıları için her zaman cazip bir yatırım seçeneği oldu. Nispeten istikrarlı bir piyasaya sahip olan Bitcoin ve Ethereum’un aksine, altcoinler hızlı büyüme için daha büyük bir potansiyele sahip. Bununla birlikte, volatiliteleri ve yaygın olarak benimsenmemeleri nedeniyle daha yüksek bir risk seviyesi de taşırlar. Risklere rağmen, birçok yatırımcı yüksek getiri potansiyeli nedeniyle altcoinlere yöneliyor. CryptoQuant’ın analizi doğruysa ve altseason gerçekten de ufukta görünüyorsa, portföylerini çeşitlendirmek isteyenler için mükemmel bir fırsat olabilir.

Sonuç olarak, soru şu: altseason geliyor mu? Cevap, CryptoQuant tarafından sağlanan verilere dayanarak bir olasılık olduğu. Bununla birlikte, her yatırımda olduğu gibi, kendi araştırmanızı yapmanız ve risk toleransınıza ve yatırım hedeflerinize göre bilinçli bir karar vermeniz çok önemli. Kripto para dünyası sürekli olarak gelişiyor ve portföyleri için en iyi kararları vermek ve bilgi sahibi olmak her bir yatırımcıya bağlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir