Apple’ın Formula 1 yayın haklarını almaya hazırlandığı iddia ediliyor

Apple, Formula 1’in yayın haklarını satın almak için 2 milyar doları gözden çıkardı. Şu ana kadar pek çok spor organizasyonunun yayın haklarını alan Apple, F1’in potansiyelini yüksek görüyor.

Apple’ın ABD Major Futbol Liginin (MLS) yayıncısı olduğu biliniyor. ABD’li futbol tutkunlarının karşılaşmaları izlemek için Apple TV+ bünyesindeki “MLS Season Pass” abonesi olmaları gerekiyor.

Business F1 isimli dergide yer alan bir habere göre Apple’ın, şimdi de Formula 1’e odaklanmış olduğu konuşuluyor. Business F1’in iddiası gerçekleşirse Apple muhtemelen MLS’de yaptığı gibi sezon bileti sistemi oluşturacak ve Formula 1 tutkunlarını kendine bağlayacak. Apple’ın “Apple F1 Pass” isimli yeni bir sistem oluşturacağı söyleniyor.

Apple, 2 milyar doları gözden çıkardı

İddialara göre Apple, Formula 1’in küresel çaptaki yayın hakları için 2 milyar dolarlık ödeme yapmaya hazırlanıyor. Ancak burada önemli bir husus var. Apple, 2 milyar doları hemen şimdi ödese bile küresel çapta hizmet veremeyecek. Çünkü Formula 1 ile ülkedeki yayıncılar arasında yapılan anlaşmalar söz konusu.

Formula 1, Türkiye’de S Sport Plus aracılığıyla yayınlanıyor. Apple’ın Türkiye’de hizmet vermeye başlaması için önce Formula 1 ile S Sport Plus arasındaki anlaşmanın sona ermesi gerekecek.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir