Depremzede Aysima’ya Kırıkkale Belediye Başkanı Saygılı’dan doğum günü sürprizi

6 Şubat’ta gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın önderliğinde bölgeye ilk giden ekiplerden biri olan ve henüz depremin ilk saatlerinde görevlendirme beklemeden AFAD tarafından yürütülen arama kurtarma çalışmalarına destek veren Kırıkkale Belediyesi, felaketin birinci yıl dönümünde yine Pazarcık’taydı.

Büyük bir yıkım yaşayan kente yardım elini uzatmak için tüm imkanlarını seferber eden Kırıkkale Belediyesi’nin itfaiye ekipleri, 4 yaşındaki Aysima’yı enkazdan çıkarmış ve sağ salim ailesine kavuşturmuştu. 

KÜÇÜK AYSİMA, KIRIKKALE’DEN GELEN DOĞUM GÜNÜ PASTASI İLE YENİ YAŞINI KUTLADI

Birkaç gün sonra Aysima ve ailesini depremzedeler için kurulan çadır kentte ziyaret eden Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 6 Şubat’ın Aysima’nın doğum günü olduğunu öğrenmiş ve kendisine sürpriz yaparak küçük kızın çok sevdiği “Elsa” figürlü pastayı Kırıkkale’den getirterek doğum gününü kutlamıştı. 

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, depremin yıl dönümünde küçük Aysima’yı unutmadı. Küçük kız ve ailesini yaşadıkları konteynerde ziyaret eden Saygılı, Aysima’nın 6.yaşını yine Kırıkkale’den özel olarak getirdiği doğum günü pastası ve hediyelerle kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir