Kan donduran insan kalıntıları bulundu: Yüzüstü yatırmışlar

Polonya’nın Torun şehrinde araştırma yapan bilim insanları kan donduran bir keşif yaptı… Bilim insanları, yüzüstü yatırılmış ve kilit altına alınmış bir çocuk iskeleti bulunduğunu açıkladı.

Bir kadına ait olduğu belirtilen iskelet kalıntılarının etrafında orak benzeri bir cisim yer alıyor.

Uzmanlar, bu çocuğun “zombi” olabileceği iddiasını ortaya atarken, insanları bu çocuğun cesedinden korumak için böyle bir önlem alınmış olabileceğini iddia etti. Bilim insanları çocuğun 6 ya da 7 yaşında olabileceğini açıklarken, araştırmayı yürüten Profesör Dariusz Polisnki, “Orta çağda bu tür önlemler yaşayanları korumak için yapılıyordu. Yüzüstü yatırılmasının sebebi doğaüstü güçleri olduğuna inanılan kişilerin yaşayanlara zarar vermemesiydi” dedi.

Uzmanlar, bölgede yaşayanların gömülenlerden korkulduğunu söyledi.

Aynı bölgede son bir yıl içerisinde 30’dan fazla insan kalıntısı bulunduğu belirtilirken Polinski, “Bir kadına ait olduğunu düşündüğümüz kalıntılardan birinde, boyundaki kemik parçalarının etrafında bir orak vardı. Onu orakla öldürmeye çalışmış olabileceklerini düşünüyoruz” dedi.

Polinski, “Bu mezar yerine kimsesizlerin ve sevilmeyenlerin gömüldüğünü düşünüyoruz. Etraflarındaki insanların bu insanlardan korktuğunu tahmin ediyoruz” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir